Таке трапляється, особливо з гітарами з масиву дерева. Коли гітара піддається дуже значній зміні вологості, деревина може деформуватися. Або ж дати усадку, коли вона занадто суха. Це може призвести як до простого і незначного викривлення деки, так і до зазорів під бриджем, загострених і гострих кінців ладів. А якщо гітара має ще й суцільну деку (як ця Taylor), то тріщини в деці практично неминучі. Все це зазвичай піддається ремонту, але все ж, якщо у вас акустична або класична гітара приблизно такого або навіть вищого класу, стежити за її станом і вологістю - обов'язок власника. Звичайно, якщо немає бажання постійно їздити до майстра.

Можливо, це трохи не по темі, але останнім часом я часто повертаюся до досить поширеної думки, що дорогий інструмент повинен бути більш довговічним. Він не повинен гудіти на ладах, не повинен ніколи ламатися, і взагалі, він повинен грати одразу з коробки, і його ніколи не треба віддавати майстру для налаштування (це все невеликий мікс з того, що я почув за всі роки роботи). Думаю, що це можна перенести не тільки на гітари, але думаю, що всі вловили суть. Такий спосіб мислення зазвичай призводить до того, що в деяких випадках ремонт може стати дорогим або гітара взагалі не підлягає ремонту. Виходячи зі свого досвіду, можу сказати, що краще купити такий інструмент, як Yamaha F310 (в плані довговічності) і не морочитися взагалі, адже за ламінованими гітарами потрібно стежити набагато менше, а якщо навіть гіатра перетворится на брухт - то купити нову не буде проблемою.

Після таких ремонтів я завжди намагаюся дати рекомендації по зберіганню і догляду. Мені завжди подобалося клеїти бриджі, а на деяких гітарах це просто необхідно робити час від часу, але неушкоджений інструмент - це завжди круто 😉